parkkipäivä hero

Parkkipäivä mukana Levi Bike Festeillä!

Liity mukaan alamäkeä rakastavien yhteisöön!

16.-19.7.2026 | Sports, Slope events

Parkkipäivä on ajamisen iloa yhdessä, sillä parasta tässä lajissa on tutustuminen uusiin ihmisiin ja uusiin reitteihin sekä vauhdin huuman saavuttaminen just sun omalla tasolla - maustettuna pienellä porukan kannustuksella!

Parkkipäivä on mukana Levi Midnight Enduro viikonlopussa, jos siis kaipaat ajo- tai katseluseuraa pätkille, tsekkaa aikataulu alta mistä ainakin porukkaa voi bongata tai nykäise hihasta.

Aikataulu:

Torstai 16.7. Parkkipäivä klo 13.00 - 15.00 Levi Bike Parkissa! Kellon ajassa säävaraus, tsekkaa aamulla kellon aika vielä tältä sivulta. Oma tai vuokrapyörä matkaan ja hissilippu. Vuokrapyöristä ja hissilipuista tietoa täältä.

Aloitetaan klo 13 Levi Bike Parkin vuokraamon edestä (Gondolitie 1), josta pienen esittelyhetken jälkeen lähdetään ajamaan reittejä sovitussa järjestyksessä - ajellaan alkuun yhdessä, fiilistellään eri reittejä, speksaillaan kinkkisiä paikkoja tarvittaessa ja nautitaan ajamisesta ja uuden kokemisesta ja oppimisesta.

Ajon jälkeen voi olla jo nälkä, pientä grillipurtavaa saatavilla 20 ensimmäiselle ajajalle - syödään ja fiilistellään ajoja. Omatoimista ajoa voi jatkaa vielä eväshetken jälkeen.

Pe 17.7. ilta: kokoontuminen Zerolle klo 19, katsotaan Levi Midnight Enduron lähtö ja siirtyminen Kätkälle kannustamaan. Kätkältä takaisin eturinteelle kannustamaan. Oma pyörä ja lukko mukaan, jätetään pyörät Kätkän juurelle.

Lauantai 18.7. Levi Midnight Enduro kisapäivä oman ohjelman mukaan.

Sunnuntai klo 9 - kimppalenkki Levin uusille maastopyöräreiteille, kokoontuminen Zero Pointin edessä Hissitie 8. Kesto noin 1-2h riippuen osallistujien pyörävalinnasta ja maisemienkatseluinnosta :)